Bay Area Computers & Hobbies Race Results

Saturday Club Race

November 30th 2019

34 Entries

Winners

4x4 13.5t Buggy
  1. Anthony Harris
  2. Moon-Yos
  3. Mike Dh
2wd 17.5 Buggy
  1. C Dud
  2. Towmater!
  3. Bald Buddy
SPORTSMAN MIXED SCT
  1. Landen Welder
  2. Maximus Crum
  3. Shawn Lape

 Round 1

1SPORTSMAN MIXED SCT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Kevin Mckee
4 2. Landen Welder
3 3. Maximus Crum
2 4. Jacob Snyder
5 5. Adam Snyder

2SPORTSMAN MIXED SCT

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Michael Pecilunas
2 2. G-Money
1 3. Jack Mcfarlan
4 4. Shawn Lape

3Stadium Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Neil Kavades
5 2. Towmater!
3 3. Mike Dh
1 4. Matt Proctor
4 5. Lloyd Elswick

42wd 17.5 Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Bald Buddy
2 2. Anthony Harris
5 3. Landen Welder
6 4. Lloyd Elswick
4 5. Adam Snyder

52wd 17.5 Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. C Dud
3 2. Neil Kavades
1 3. Towmater!
2 4. Mike Crum
4 5. Moon-Yos
5 6. Chris Phifer

64x4 13.5t Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mike Dh
2 2. Jack Jr Mcfarlan
3 3. Chris Wooden
4 4. C Dud

74x4 13.5t Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mike Crum
3 2. Anthony Harris
2 3. Moon-Yos
4 4. Rob Squibb

 Round 2

1SPORTSMAN MIXED SCT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Kevin Mckee
4 2. Landen Welder
5 3. Adam Snyder
3 4. Maximus Crum
2 5. Jacob Snyder

2SPORTSMAN MIXED SCT

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. G-Money
4 2. Shawn Lape
3 3. Michael Pecilunas
1 4. Jack Mcfarlan

3Stadium Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Neil Kavades
3 2. Mike Dh
1 3. Matt Proctor
5 4. Towmater!
4 5. Lloyd Elswick

42wd 17.5 Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Anthony Harris
5 2. Landen Welder
1 3. Bald Buddy
4 4. Adam Snyder
6 5. Lloyd Elswick

52wd 17.5 Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Neil Kavades
2 2. Mike Crum
1 3. Towmater!
4 4. Moon-Yos
5 5. Chris Phifer
6 6. C Dud

64x4 13.5t Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mike Dh
2 2. Jack Jr Mcfarlan
3 3. Chris Wooden
4 4. C Dud

74x4 13.5t Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Anthony Harris
2 2. Moon-Yos
4 3. Rob Squibb
1 4. Mike Crum

 Round 3

14x4 13.5t Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mike Dh
2 2. Jack Jr Mcfarlan
3 3. Chris Wooden
4 4. C Dud

22wd 17.5 Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Bald Buddy
2 2. Landen Welder
4 3. Moon-Yos
5 4. Adam Snyder
3 5. Lloyd Elswick
6 6. Chris Phifer

3SPORTSMAN MIXED SCT

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Maximus Crum
2 2. Michael Pecilunas
3 3. Jacob Snyder
4 4. Jack Mcfarlan

44x4 13.5t Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Anthony Harris
3 2. Moon-Yos
5 3. Mike Dh
4 4. Rob Squibb
1 5. Mike Crum

5Stadium Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Neil Kavades
2 2. Mike Dh
4 3. Matt Proctor
3 4. Towmater!
5 5. Lloyd Elswick

6SPORTSMAN MIXED SCT

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Landen Welder
6 2. Maximus Crum
5 3. Shawn Lape
4 4. G-Money
1 5. Kevin Mckee
3 6. Adam Snyder

72wd 17.5 Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. C Dud
4 2. Towmater!
6 3. Bald Buddy
5 4. Anthony Harris
2 5. Neil Kavades
3 6. Mike Crum