County Line Raceway Race Results

Saturday Club Race

April 16th 2022

37 Entries

 Round 1

1B Mod Brushless

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Isaac Hedrick
4 2. Crystal Richardson
1 3. Flint Gibson
3 4. Chris Losh
5 5. Noah Richardson

2B Mod Brushless

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Mike Morten
5 2. Jimmy Tallo
4 3. Dennis Hartenagel
1 4. Tim Thompson

3Novice

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Tasha Jakoubek
1 2. Sabastian Losh
4 3. Daniel Jakoubek
3 4. Carly Richardson
5 5. Steve Jennings

4Novice

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Tim Thompson
4 2. Bob Smith
2 3. Saya Turpin
1 4. Cw

51/8th scale

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Chris Turpin
3 2. Dennis Hartenagel
2 3. Chris Carr

64WD SC Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Dan Ryan
4 2. Chris Carr
3 3. Chris Turpin
1 4. Flint Gibson
5 5. Isaac Hedrick

7 Team Associated SR10 Spec

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Dan Ryan
3 2. Chris Carr
2 3. Crystal Richardson
1 4. Jimmy Tallo
4 5. Mike Morten

9360 Sprint

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Chris Turpin
1 2. Noah Richardson
4 3. Dan Ryan
5 4. Don Mankin

 Round 3

1B Mod Brushless

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Chris Losh
1 2. Tim Thompson

2B Mod Brushless

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Mike Morten
3 2. Jimmy Tallo
4 3. Dennis Hartenagel
5 4. Crystal Richardson
1 5. Isaac Hedrick

3Novice

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Dakota Lett
1 2. Saya Turpin
2 3. Carly Richardson
3 4. Cw

4Novice

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Tim Thompson
1 2. Tasha Jakoubek
4 3. Daniel Jakoubek
2 4. Sabastian Losh
5 5. Bob Smith

51/8th scale

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Dennis Hartenagel
1 2. Chris Turpin

64WD SC Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Dan Ryan
3 2. Chris Turpin
2 3. Chris Carr
4 4. Flint Gibson
5 5. Isaac Hedrick

7 Team Associated SR10 Spec

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Dan Ryan
3 2. Crystal Richardson
2 3. Chris Carr
4 4. Jimmy Tallo

8Late Model Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Dan Ryan
4 2. Eli Marquise
3 3. Don Mankin
5 4. Daniel Hedrick
2 5. Nick Richardson

9360 Sprint

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Chris Turpin
2 2. Noah Richardson
3 3. Dan Ryan
4 4. Don Mankin

 Round 4

1B Mod Brushless

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mike Morten
3 2. Jimmy Tallo
5 3. Crystal Richardson
6 4. Tim Thompson
7 5. Flint Gibson

2Novice

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Cw
2 2. Bob Smith
1 3. Carly Richardson

31/8th scale

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Chris Turpin
2 2. Dennis Hartenagel

44WD SC Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Chris Turpin
1 2. Dan Ryan
3 3. Chris Carr
5 4. Isaac Hedrick
4 5. Flint Gibson

5Novice

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Tim Thompson
2 2. Tasha Jakoubek
4 3. Daniel Jakoubek
5 4. Dakota Lett
6 5. Saya Turpin
7 6. Cw
8 7. Bob Smith

6 Team Associated SR10 Spec

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Dan Ryan
2 2. Chris Carr
4 3. Jimmy Tallo
3 4. Crystal Richardson
5 5. Mike Morten

7Late Model Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Dan Ryan
2 2. Nick Richardson
5 3. Daniel Hedrick
4 4. Eli Marquise
3 5. Don Mankin

Car Gallery

Steve Newstead

Late Model Buggy

Mike Faries

Team Associated SR10 Spec