Mobile Hobbies Raceway Race Results

Friday Club Race

June 1st 2018

24 Entries

Winners

17.5 Latemodel Sportsman
  1. Kade Blanton
  2. Wesley Ward
17.5 SPRINT
  1. Ray Zander
  2. Danny Mauney
1/18 Super Stadium Trucks
  1. Owen Ward
  2. Gracie Pugh
  3. Cayden Pugh
B4 Street Stock
  1. Tim Newton
  2. Jake Bridges
7 Sec Breakout SCT
  1. Tim Newton
  2. Jake Bridges

 Round 1

11/18 Super Stadium Trucks

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Owen Ward
2 2. Cayden Pugh
3 3. Gracie Pugh

27 Sec Breakout SCT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Jake Bridges
1 2. Tim Newton

317.5 SPRINT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
2 2. Danny Mauney

4B4 Street Stock

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Tim Newton
2 2. Jake Bridges

5Renegade Trucks

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Caiden Dixon
5 2. Barry Rhames
2 3. Nathan Newton
4 4. Michael Stroup
7 5. Rodney Pugh
6 6. Alex Hartman
1 7. Holden Melton

6Dominator

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
2 2. Danny Mauney
3 3. Allen Dionne

717.5 Latemodel Sportsman

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Kade Blanton
2 2. Wesley Ward

8MOD SPRINT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Casey Melton
3 2. Ray Zander
2 3. Kip Ellerbusch

 Round 2

11/18 Super Stadium Trucks

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Owen Ward
3 2. Gracie Pugh
2 3. Cayden Pugh

27 Sec Breakout SCT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Jake Bridges
1 2. Tim Newton

317.5 SPRINT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
2 2. Danny Mauney

4B4 Street Stock

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Tim Newton
2 2. Jake Bridges

5Renegade Trucks

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Rodney Pugh
5 2. Barry Rhames
3 3. Caiden Dixon
6 4. Alex Hartman
1 5. Holden Melton
4 6. Michael Stroup
2 7. Nathan Newton

6Dominator

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
3 2. Allen Dionne
2 3. Danny Mauney

717.5 Latemodel Sportsman

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Kade Blanton
2 2. Wesley Ward

8MOD SPRINT

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Casey Melton
2 2. Kip Ellerbusch
3 3. Ray Zander

 Round 3

11/18 Super Stadium Trucks

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Owen Ward
2 2. Gracie Pugh
3 3. Cayden Pugh

27 Sec Breakout SCT

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Tim Newton
1 2. Jake Bridges

317.5 SPRINT

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
2 2. Danny Mauney

4B4 Street Stock

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Tim Newton
2 2. Jake Bridges

5Renegade Trucks

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Barry Rhames
4 2. Nathan Newton
5 3. Michael Stroup
2 4. Caiden Dixon
6 5. Alex Hartman
7 6. Holden Melton
1 7. Rodney Pugh

6Dominator

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ray Zander
3 2. Allen Dionne
2 3. Danny Mauney

717.5 Latemodel Sportsman

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Kade Blanton
2 2. Wesley Ward

8MOD SPRINT

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Casey Melton
3 2. Ray Zander
2 3. Kip Ellerbusch