Geelong RC Offroaders Race Results

Round 9 2018 - Sponsored by JEZ Test & Tag

November 18th 2018

22 Entries

 Round 1

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Brendan Green
1 2. Adam Barry
5 3. Shane Hyland
8 4. Henry Haagsma
2 5. Tony Maya
7 6. Aaron Godfrey
4 7. Peter Schembri
9 8. Jaxon Durbidge
6 9. John Agg

24WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Ronald Maya
7 2. Andrew Park
5 3. Bernie Reichert
3 4. James Cotterell
6 5. Jonathan Loten

34WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. James Grant
8 2. Nir Sinay
3 3. Gary Penney
6 4. Brendan Free
5 5. Matthew Durbidge
7 6. Mick Drummond
1 7. Greg Matthews
2 8. Stephen Lawrence

 Round 2

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Brendan Green
1 2. Adam Barry
8 3. Henry Haagsma
5 4. Shane Hyland
2 5. Tony Maya
4 6. Peter Schembri
9 7. Jaxon Durbidge
6 8. John Agg
7 9. Aaron Godfrey

24WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Ronald Maya
5 2. Bernie Reichert
3 3. James Cotterell
7 4. Andrew Park
6 5. Jonathan Loten

34WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. James Grant
6 2. Brendan Free
1 3. Greg Matthews
8 4. Nir Sinay
2 5. Stephen Lawrence
5 6. Matthew Durbidge
3 7. Gary Penney
7 8. Mick Drummond

 Round 3

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Aaron Godfrey
5 2. Shane Hyland
3 3. Brendan Green
2 4. Tony Maya
1 5. Adam Barry
4 6. Peter Schembri
6 7. John Agg
9 8. Jaxon Durbidge
8 9. Henry Haagsma

24WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Ronald Maya
5 2. Bernie Reichert
3 3. James Cotterell
6 4. Jonathan Loten
7 5. Andrew Park

34WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. James Grant
6 2. Brendan Free
2 3. Stephen Lawrence
1 4. Greg Matthews
5 5. Matthew Durbidge
3 6. Gary Penney
7 7. Mick Drummond
8 8. Nir Sinay

 Round 4

12WD Baja Class

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Brendan Green
2 2. Adam Barry
5 3. Henry Haagsma
7 4. Peter Schembri
4 5. Aaron Godfrey
6 6. Tony Maya
3 7. Shane Hyland
9 8. John Agg
8 9. Jaxon Durbidge

24WD EFRA

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ronald Maya
3 2. Andrew Park
4 3. James Cotterell
2 4. Bernie Reichert
5 5. Jonathan Loten

34WD Short Course

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Greg Matthews
1 2. James Grant
2 3. Brendan Free
8 4. Mick Drummond
6 5. Matthew Durbidge
3 6. Nir Sinay
5 7. Stephen Lawrence
7 8. Gary Penney

Car Gallery

Michael Drummond

4WD EFRA

Andrew Park

4WD EFRA

Brendan Free

4WD Short Course

Gary Penney

4WD Short Course

James Grant

4WD Short Course

James Cotterell

4WD EFRA

Brendan Green

2WD Baja Class

Nir Sinay

4WD Short Course