Geelong RC Offroaders Race Results

Round 10 2018 - Sponsored by Bunnings

December 9th 2018

31 Entries

 Round 1

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Shane Hyland
5 2. Adam Barry
3 3. Aaron Godfrey
8 4. James Atkinson
7 5. Peter Schembri
4 6. Henry Haagsma
2 7. Brendan Green
6 8. Daniel Schultz

22WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Peter Jurcevic
8 2. Hank Jones
6 3. Andrew Park

34WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Steve Vella
5 2. James Grant
4 3. Gary Penney
8 4. Wayne Ruddick
2 5. Brendan Free
3 6. Daniel Schultz
7 7. Nir Sinay
1 8. Greg Matthews

44WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
9 1. Ronald Maya
8 2. Steve Vella
5 3. Bernie Reichert
7 4. James Cotterell
6 5. Andrew Park

 Round 2

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Adam Barry
1 2. Shane Hyland
8 3. James Atkinson
2 4. Brendan Green
7 5. Peter Schembri
4 6. Henry Haagsma
3 7. Aaron Godfrey
6 8. Daniel Schultz

22WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Peter Jurcevic
6 2. Andrew Park
8 3. Hank Jones

34WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Steve Vella
5 2. James Grant
4 3. Gary Penney
8 4. Wayne Ruddick
2 5. Brendan Free
3 6. Daniel Schultz
7 7. Nir Sinay
1 8. Greg Matthews

44WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
9 1. Ronald Maya
7 2. James Cotterell
6 3. Andrew Park
5 4. Bernie Reichert
8 5. Steve Vella

 Round 4

12WD EFRA

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Peter Jurcevic
9 2. Andrew Park
8 3. Hank Jones

24WD EFRA

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Steve Vella
3 2. Bernie Reichert
1 3. Ronald Maya
5 4. Andrew Park
2 5. James Cotterell

32WD Baja Class

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Shane Hyland
1 2. Adam Barry
3 3. James Atkinson
6 4. Brendan Green
7 5. Henry Haagsma
5 6. Aaron Godfrey
8 7. Tony Maya
10 8. Warwick Harris
9 9. Jaxon Durbidge
4 10. Peter Schembri

44WD Short Course

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Brendan Free
2 2. James Grant
1 3. Steve Vella
3 4. Gary Penney
4 5. Wayne Ruddick
5 6. Neil Stokes
9 7. Nir Sinay
7 8. Daniel Schultz
10 9. Matthew Durbidge
11 10. Greg Matthews
8 11. Stephen Lawrence
12 12. Jake Lia

Car Gallery

Daniel Schultz

2WD Baja Class

Wayne Ruddick

4WD Short Course

Steve Vella

4WD EFRA

Brendan Green

2WD Baja Class

James Cotterell

4WD EFRA

James Atkinson

2WD Baja Class

Nir Sinay

4WD Short Course

Andrew Park

4WD EFRA

Brendan Free

4WD Short Course

Gary Penney

4WD Short Course

Daniel Shultz

4WD Short Course

James Grant

4WD Short Course