Geelong RC Offroaders Race Results

Club Round 4 2019 - Sponsored by DDM Racing

June 16th 2019

31 Entries

 Round 1

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Peter Schembri
2 2. Henry Haagsma
6 3. Jaxon Durbidge
3 4. Adam Barry
5 5. John Agg
4 6. Benjamin Caruana

22WD Baja Class

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Aaron Godfrey
4 2. John Wiggins
1 3. Brendan Free
6 4. Peter Harrold
3 5. Tony Maya
5 6. Bailey Pearce

34WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Ronald Maya
1 2. Bernie Reichert
5 3. James Cotterell
4 4. Jason Edwards
2 5. Evan Nichols
6 6. Andrew Park
7 7. Mick Drummond

44WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Shane Hyland
4 2. Mark Wicks
2 3. Jonathan Loten
1 4. Matthew Durbidge
3 5. Daniel Schultz
6 6. Nir Sinay

54WD Short Course

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Gary Penney
2 2. Brendan Free
5 3. Brian Scarlett
1 4. Neil Stokes
4 5. Stephen Lawrence
6 6. Andrew Noonan

 Round 2

12WD Baja Class

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Adam Barry
1 2. Peter Schembri
6 3. Jaxon Durbidge
5 4. John Agg
2 5. Henry Haagsma
4 6. Benjamin Caruana

22WD Baja Class

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Aaron Godfrey
6 2. Peter Harrold
1 3. Brendan Free
3 4. Tony Maya
4 5. John Wiggins
5 6. Bailey Pearce

34WD EFRA

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Ronald Maya
2 2. Evan Nichols
7 3. Mick Drummond
4 4. Jason Edwards
6 5. Andrew Park
1 6. Bernie Reichert
5 7. James Cotterell

44WD Short Course

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Shane Hyland
4 2. Mark Wicks
1 3. Matthew Durbidge
2 4. Jonathan Loten
3 5. Daniel Schultz
6 6. Nir Sinay

54WD Short Course

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Gary Penney
5 2. Brian Scarlett
2 3. Brendan Free
4 4. Stephen Lawrence
6 5. Andrew Noonan
1 6. Neil Stokes

 Round 3

12WD Baja Class

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Adam Barry
2 2. Peter Schembri
5 3. John Wiggins
4 4. Henry Haagsma
1 5. Aaron Godfrey
9 6. John Agg
8 7. Brendan Free
6 8. Peter Harrold
7 9. Jaxon Durbidge
11 10. Bailey Pearce
10 11. Tony Maya
12 12. Benjamin Caruana

24WD EFRA

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ronald Maya
2 2. Bernie Reichert
6 3. Jason Edwards
5 4. Mick Drummond
3 5. Evan Nichols
7 6. Andrew Park
4 7. James Cotterell

34WD Short Course

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Shane Hyland
2 2. Gary Penney
4 3. Brian Scarlett
6 4. Neil Stokes
7 5. Stephen Lawrence
10 6. Andrew Noonan
9 7. Jonathan Loten
12 8. Nir Sinay
11 9. Daniel Schultz
8 10. Matthew Durbidge
5 11. Brendan Free
3 12. Mark Wicks

Car Gallery

Shane Hyland

4WD Short Course

Gary Penney

4WD Short Course

Andrew Park

4WD EFRA

Brendan Free

4WD Short Course

Michael Drummond

4WD EFRA

Brendan Free

4WD Short Course

Nir Sinay

4WD Short Course

James Cotterell

4WD EFRA

Daniel Shultz

4WD Short Course