The Goat Track Race Results

Friday Club Race

March 20th 2020

42 Entries

Winners

2WD Short Course Truck
  1. The Goat
  2. Garry Kindred
  3. Jaiden Kindred

 Round 1

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
8 1. Jaiden Kindred
4 2. Bruce Kemp
2 3. Brad Man Bun Martin Turner
6 4. T.J Craperi
1 5. Dominic Blackman
5 6. Jeremy Tobin
3 7. Ruwan Sena
7 8. Brad Kenny

22WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Mitchell Pratt
1 2. Sam Smith
5 3. T.J Craperi
3 4. Jason Molle
4 5. Kyle Fox
6 6. Kayle Crouch

32WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
2 2. Chaz Mostert
5 3. Dominic Blackman
3 4. Brad Man Bun Martin Turner
4 5. Dylan Murray

42WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. T.J Craperi
3 2. Oscar Target
5 3. Chris Lewis
8 4. Pistol Peter Thomas
4 5. Tyler Pemberton
7 6. Hire Car 6
6 7. Ryan Macmillan

52WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Chaz Mostert
1 2. Brad Man Bun Martin Turner
5 3. James Craperi
2 4. Jeremy Tobin
6 5. Kayle Crouch
7 6. Brad Kenny
8 7. Kyle Fox
3 8. Jason Molle

62WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. The Goat
4 2. Jaiden Kindred
8 3. Garry Kindred
5 4. Sam Smith
3 5. Dylan Murray
1 6. Ruwan Sena
6 7. Dominic Blackman
2 8. Bruce Kemp

 Round 2

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jaiden Kindred
2 2. Bruce Kemp
6 3. Jeremy Tobin
5 4. Dominic Blackman
4 5. T.J Craperi
7 6. Ruwan Sena
8 7. Brad Kenny
3 8. Brad Man Bun Martin Turner

22WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Brad Man Bun Martin Turner
3 2. Dylan Murray
4 3. Jason Molle
1 4. T.J Craperi
6 5. Kayle Crouch
5 6. Kyle Fox

32WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Mitchell Pratt
1 2. The Goat
4 3. Dominic Blackman
3 4. Chaz Mostert
5 5. Sam Smith

42WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Bruce Kemp
4 2. Jason Molle
1 3. Oscar Target
2 4. Chris Lewis
3 5. Pistol Peter Thomas
7 6. Hire Car 6
5 7. Tyler Pemberton
8 8. Ryan Macmillan

52WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Brad Kenny
3 2. Dominic Blackman
1 3. Dylan Murray
4 4. Jeremy Tobin
2 5. Ruwan Sena
5 6. Kayle Crouch
7 7. T.J Craperi
8 8. Kyle Fox

62WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
2 2. Jaiden Kindred
4 3. Garry Kindred
3 4. Chaz Mostert
7 5. James Craperi
5 6. Sam Smith
6 7. Brad Man Bun Martin Turner

 Round 3

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jaiden Kindred
2 2. Bruce Kemp
3 3. Brad Man Bun Martin Turner
5 4. Dominic Blackman
4 5. Jeremy Tobin
7 6. Ruwan Sena
8 7. Brad Kenny
6 8. T.J Craperi

22WD Modified Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. T.J Craperi
1 2. Brad Man Bun Martin Turner
5 3. Kayle Crouch
6 4. Kyle Fox
2 5. Dylan Murray
4 6. Jason Molle

32WD Modified Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mitchell Pratt
3 2. Chaz Mostert
5 3. Sam Smith
4 4. Dominic Blackman
6 5. T.J Craperi
2 6. The Goat

42WD Short Course Truck

C Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. T.J Craperi
1 2. Kayle Crouch
3 3. Kyle Fox
4 4. Oscar Target
5 5. Chris Lewis
6 6. Pistol Peter Thomas
9 7. Ryan Macmillan
7 8. Hire Car 6
8 9. Tyler Pemberton

52WD Short Course Truck

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. James Craperi
3 2. Dominic Blackman
8 3. T.J Craperi
6 4. Jeremy Tobin
2 5. Brad Kenny
5 6. Ruwan Sena
4 7. Dylan Murray
7 8. Jason Molle

62WD Short Course Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
4 2. Garry Kindred
2 3. Jaiden Kindred
5 4. Bruce Kemp
6 5. Sam Smith
3 6. Chaz Mostert
7 7. Brad Man Bun Martin Turner
8 8. James Craperi

Car Gallery

Jaiden Kindred

2WD Short Course Truck

Jeremy Tobin

2WD Short Course Truck

Bruce Kemp

2WD Short Course Truck

Garry Kindred

2WD Short Course Truck

Dominic Blackman

2WD Short Course Truck

Dominic Blackman

2WD Modified Buggy

Kyle Fox

2WD Short Course Truck

Jaiden Kindred

4WD Modified 1/10 ALL SORTS

Dominic Blackman

4WD Modified 1/10 ALL SORTS