The Goat Track Race Results

Friday Club Race

April 15th 2022

39 Entries

Winners

4WD Modified 1/10 ALL SORTS
  1. T.J
  2. Jaiden Kindred
  3. The Goat
2WD Short Course Truck
  1. Jaiden Kindred
  2. Garry Kindred
  3. T.J

 Round 1

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Ryan Doble
2 2. Jason Walker
1 3. Alex Donavan
3 4. Blake Donavan

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Jaiden Kindred
5 2. The Goat
3 3. T.J
2 4. Travis Condon
1 5. Bruce Kemp

32WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jayson Connor
5 2. Pistol Peter Thomas
2 3. Kobi Clibbon,Scott
4 4. Tyler Connor
7 5. Jason Walker
6 6. Locky
3 7. Wade Clucas

42WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
6 1. Garry Kindred
3 2. Bruce Kemp
2 3. Dominic Blackman
1 4. Dave Blackmore
5 5. Rebecca Kitchen
4 6. Grant Bourke

52WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Jaiden Kindred
3 2. The Goat
6 3. T.J
5 4. Jason Cook
1 5. Ruwan Sena
2 6. Sam Smith

62WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Travis Condon
3 2. Jarrod Cook
5 3. Dave Blackmore
1 4. Kobi Bourke
2 5. Jason Walker

72WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
4 2. T.J
3 3. Ruwan Sena
5 4. Dominic Blackman
2 5. Ryan Doble

 Round 2

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Bruce Kemp
2 2. Ryan Doble
3 3. Jason Walker
4 4. Alex Donavan
5 5. Blake Donavan

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jaiden Kindred
3 2. T.J
2 3. The Goat
4 4. Travis Condon

32WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Tyler Connor
7 2. Wade Clucas
1 3. Pistol Peter Thomas
4 4. Jason Walker
2 5. Kobi Clibbon,Scott
5 6. Locky
6 7. Grant Bourke
8 8. Unknown

42WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ruwan Sena
2 2. Dominic Blackman
3 3. Sam Smith
4 4. Dave Blackmore
5 5. Rebecca Kitchen
6 6. Jayson Connor

52WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jaiden Kindred
2 2. Garry Kindred
3 3. The Goat
4 4. T.J
5 5. Bruce Kemp
6 6. Jason Cook

62WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jarrod Cook
3 2. Ryan Doble
2 3. Dave Blackmore
5 4. Jason Walker
4 5. Kobi Bourke

72WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
2 2. T.J
4 3. Ruwan Sena
5 4. Dominic Blackman
3 5. Travis Condon

 Round 3

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Bruce Kemp
2 2. Ryan Doble
4 3. Alex Donavan
5 4. Blake Donavan
3 5. Jason Walker

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. T.J
1 2. Jaiden Kindred
3 3. The Goat
4 4. Travis Condon
5 5. Bruce Kemp
6 6. Ryan Doble

32WD Short Course Truck

C Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Wade Clucas
7 2. Grant Bourke
5 3. Jason Walker
3 4. Pistol Peter Thomas
4 5. Kobi Clibbon,Scott
2 6. Jayson Connor
6 7. Locky
8 8. Unknown

42WD Short Course Truck

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Ruwan Sena
2 2. Dominic Blackman
4 3. Dave Blackmore
5 4. Rebecca Kitchen
7 5. Wade Clucas
6 6. Tyler Connor
8 7. Grant Bourke
3 8. Sam Smith

52WD Short Course Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Jaiden Kindred
2 2. Garry Kindred
4 3. T.J
5 4. Bruce Kemp
3 5. The Goat
8 6. Dominic Blackman
7 7. Ruwan Sena
6 8. Jason Cook

62WD Modified Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Jarrod Cook
3 2. Dave Blackmore
1 3. Dominic Blackman
4 4. Ryan Doble
6 5. Kobi Bourke
5 6. Jason Walker

72WD Modified Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
7 2. Dominic Blackman
4 3. Travis Condon
3 4. Ruwan Sena
5 5. Jarrod Cook
6 6. Dave Blackmore

Car Gallery

Dave Blackmore

2WD Short Course Truck

Garry Kindred

2WD Short Course Truck

T.J

4WD Modified 1/10 ALL SORTS

Dave Blackmore

2WD Modified Buggy

Dominic Blackman

2WD Short Course Truck

Bruce Kemp

2WD Short Course Truck

T.J Craperi

2WD Short Course Truck

T.J

2WD Modified Buggy

Jaiden Kindred

4WD Modified 1/10 ALL SORTS

Jaiden Kindred

2WD Short Course Truck

Joseph Driesen

2WD Modified Buggy