The Goat Track Race Results

Friday Club Race

May 13th 2022

33 Entries

Winners

4WD Modified 1/10 ALL SORTS
  1. T.J
  2. Mitchell Pratt
  3. The Goat
2WD Modified Buggy
  1. The Goat
  2. T.J
  3. Dominic Blackman
2WD Short Course Truck
  1. The Goat
  2. T.J
  3. Jason Cook

 Round 1

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Ryan Doble
1 2. Jason Walker
3 3. Alex Donavan
2 4. Blake Donavan

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. T.J
2 2. The Goat
1 3. Mitchell Pratt
3 4. Travis Condon

32WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Josh Herne
6 2. Ryan Willams
4 3. Big Adrian
8 4. Kobi Clibbon,Scott
1 5. Oliver Williams
7 6. Baxter Brown
3 7. Josyph Read
2 8. Craig Mcfarland

42WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. T.J
1 2. The Goat
5 3. Jason Cook
7 4. Rebecca Kitchen
4 5. Grant Bourke
2 6. Ruwan Sena
6 7. Jason Walker

52WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Jarrod Cook
5 2. Ryan Doble
1 3. Benny Marsh
2 4. Kobi Bourke
4 5. Jason Walker

62WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. T.J
3 2. The Goat
1 3. Ruwan Sena
2 4. Dominic Blackman
4 5. Travis Condon

 Round 2

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Travis Condon
2 2. Jason Walker
3 3. Alex Donavan
4 4. Blake Donavan

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. T.J
2 2. The Goat
3 3. Mitchell Pratt
4 4. Ryan Doble

32WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
7 1. Ruwan Sena
8 2. Jason Walker
1 3. Grant Bourke
6 4. Craig Mcfarland
3 5. Oliver Williams
2 6. Kobi Clibbon,Scott
4 7. Baxter Brown
5 8. Josyph Read

42WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. The Goat
1 2. T.J
3 3. Jason Cook
4 4. Rebecca Kitchen
5 5. Josh Herne
7 6. Big Adrian
6 7. Ryan Willams

52WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Travis Condon
3 2. Benny Marsh
2 3. Ryan Doble
4 4. Kobi Bourke
5 5. Jason Walker

62WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. The Goat
1 2. T.J
4 3. Dominic Blackman
3 4. Ruwan Sena
5 5. Jarrod Cook

 Round 3

14WD Modified 1/10 ALL SORTS

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Travis Condon
3 2. Jason Walker
2 3. Ryan Doble
4 4. Alex Donavan
5 5. Blake Donavan

24WD Modified 1/10 ALL SORTS

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. T.J
3 2. Mitchell Pratt
2 3. The Goat
5 4. Travis Condon
4 5. Jason Walker

32WD Short Course Truck

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Grant Bourke
4 2. Craig Mcfarland
5 3. Oliver Williams
6 4. Kobi Clibbon,Scott
2 5. Big Adrian
3 6. Ryan Willams
7 7. Baxter Brown
8 8. Josyph Read

42WD Short Course Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. The Goat
1 2. T.J
3 3. Jason Cook
5 4. Rebecca Kitchen
4 5. Ruwan Sena
7 6. Jason Walker
6 7. Josh Herne
8 8. Grant Bourke

52WD Modified Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Travis Condon
1 2. Jarrod Cook
4 3. Ryan Doble
3 4. Benny Marsh
5 5. Kobi Bourke
6 6. Jason Walker

62WD Modified Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
2 2. T.J
4 3. Dominic Blackman
3 4. Ruwan Sena
5 5. Travis Condon
6 6. Jarrod Cook

Car Gallery

Dominic Blackman

4WD Modified 1/10 ALL SORTS

T.J

2WD Modified Buggy

Joseph Driesen

2WD Modified Buggy

T.J Craperi

2WD Short Course Truck

T.J

4WD Modified 1/10 ALL SORTS