The Goat Track Race Results

Friday Club Race

March 15th 2019

29 Entries

Winners

2WD Modified Buggy
  1. Mitchell Pratt
  2. Bruce Kemp
  3. The Goat
2WD Short Course Truck
  1. The Goat
  2. Bruce Kemp
  3. Jaiden Kindred

 Round 1

12WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Garry Kindred
4 2. Jeremy Tobin
6 3. Bruce Kemp
1 4. Dave Blackmore
2 5. Con Dionissiou
3 6. Kyle Fox

22WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Sam Smith
5 2. Dominic Blackman
1 3. Sarah Blackman
6 4. Pistol Peter Thomas
4 5. Ayrton Smith
2 6. Tim French

32WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
3 1. Jaiden Kindred
2 2. The Goat
4 3. Brad Martin Turner
5 4. Hunter Radecki
1 5. Sam Tobin
6 6. Michael Higgisson

42WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Mitchell Pratt
5 2. Jeremy Tobin
6 3. Bruce Kemp
1 4. Dave Blackmore
2 5. Con Dionissiou
3 6. Kyle Fox

52WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. The Goat
5 2. Dominic Blackman
4 3. Sam Smith
2 4. David G
3 5. Pokaiaua Robson

 Round 2

12WD Short Course Truck

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
5 1. Michael Higgisson
1 2. Hunter Radecki
2 3. Kyle Fox
4 4. Sam Tobin
3 5. Ayrton Smith
6 6. Tim French

22WD Short Course Truck

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Dominic Blackman
1 2. Con Dionissiou
5 3. Sarah Blackman
2 4. Brad Martin Turner
3 5. Sam Smith
6 6. Pistol Peter Thomas

32WD Short Course Truck

Heat 3

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Garry Kindred
3 2. The Goat
5 3. Bruce Kemp
2 4. Jaiden Kindred
4 5. Jeremy Tobin
6 6. Dave Blackmore

42WD Modified Buggy

Heat 1

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Con Dionissiou
3 2. Sam Smith
1 3. Dominic Blackman
4 4. David G
6 5. Kyle Fox
5 6. Pokaiaua Robson

52WD Modified Buggy

Heat 2

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mitchell Pratt
2 2. The Goat
3 3. Jeremy Tobin
4 4. Bruce Kemp
5 5. Dave Blackmore

 Round 3

12WD Short Course Truck

C Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Brad Martin Turner
4 2. Hunter Radecki
3 3. Sam Smith
2 4. Sarah Blackman
8 5. Ayrton Smith
7 6. Sam Tobin
9 7. Tim French
6 8. Pistol Peter Thomas
5 9. Kyle Fox

22WD Short Course Truck

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
4 1. Con Dionissiou
2 2. Dominic Blackman
5 3. Brad Martin Turner
6 4. Hunter Radecki
1 5. Dave Blackmore
7 6. Sam Smith
8 7. Sarah Blackman
9 8. Ayrton Smith
3 9. Michael Higgisson

32WD Short Course Truck

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. The Goat
3 2. Bruce Kemp
4 3. Jaiden Kindred
1 4. Garry Kindred
5 5. Jeremy Tobin
7 6. Dominic Blackman
8 7. Brad Martin Turner
6 8. Con Dionissiou

42WD Modified Buggy

B Main

#   Pos Laps/Time Fast
2 1. Dave Blackmore
1 2. Con Dionissiou
6 3. Pokaiaua Robson
3 4. Dominic Blackman
5 5. David G
7 6. Kyle Fox
4 7. Sam Smith

52WD Modified Buggy

A Main

#   Pos Laps/Time Fast
1 1. Mitchell Pratt
4 2. Bruce Kemp
2 3. The Goat
3 4. Jeremy Tobin
6 5. Con Dionissiou
5 6. Dave Blackmore

Car Gallery

Jeremy Tobin

2WD Modified Buggy

Jaiden Kindred

2WD Short Course Truck

Kyle Fox

2WD Short Course Truck

Bruce Kemp

2WD Short Course Truck

Con Dionissiou

2WD Modified Buggy

Dave Blackmore

2WD Short Course Truck

Kyle Fox

2WD Modified Buggy

Jeremy Tobin

2WD Short Course Truck

Garry Kindred

2WD Short Course Truck

Dave Blackmore

2WD Modified Buggy